Що потрібно знати про віруси та мережеву безпеку

Техпідтримка

Послуги абонентам

Питання обслуговування

Способи оплати

Питання про захист свого комп'ютера від Інтернет-загроз виникають у кожного користувача комп'ютерної мережі. Поняття безпеки в мережі означає, перш за все, забезпечення конфіденційності ваших даних, захист від вірусних і хакерських атак. Ймовірно, кожен користувач Інтернету начувся про хакерів, віруси, трояни, спам, фішерах – а, можливо, вже й вам особисто довелося зіткнутися з цими проблемами. Якщо ви не хочете опинитися в скрутній ситуації, яка, як правило, виникає в самий невідповідний момент, дуже важливо знати і виконувати основні правила безпечного користування Інтернетом.

 
Найбільш типовою загрозою в глобальній мережі є віруси. Зараження вірусом може привести не тільки до втрати чи пошкодження ваших персональних даних або заблокувати доступ до системи, але і зробити ваш комп'ютер частиною шахрайської мережі для проведення мережевих (DDoS) атак на сервери третіх осіб.

Шахрайство в мережі Інтернет

Крім вірусів, користувача мережі Інтернет можуть чекати інші неприємні «сюрпризи», і один із них - так званий фішинг.

«Фішинг» (від англ. Fishing - риболовля, тут маємо на увазі - ловля на наживку) - загальна назва для ряду шахрайських методів заволодіння чужими паролями, пін-кодами карт оплати та іншої конфіденційної інформації.

Один із типових способів крадіжки дуже простий - Ви отримуєте лист нібито від співробітника підтримки платіжної системи тощо, приблизно такого змісту:

«У зв'язку з недавньою втратою нашої спільної бази даних користувачів, ми просимо вас нагадати ваші контактні дані, виду login - ваше облікове ім'я користувача, password - ваш пароль.

Далі пропонується відправити ці дані за адресою шахраїв (це нехитрий варіант), або пройти за посиланням на сторінку відновлення пароля - так роблять шахраї серйозніші. Як правило, «сторінка відновлення» виглядає дуже схожою на справжню - однак створена вона так, що всі введені через неї дані відсилаються безпосередньо зловмисникам.

Якщо ви отримали схожий лист або повідомлення (можливо навіть, що вам можуть зателефонувати на один із контактних телефонних номерів), ні в якому разі не повідомляйте конфіденційну інформацію.

Незаконний доступ до вашого комп'ютера.

Ще одна небезпека мережі - так звані хакери. Із розвитком мережі Інтернет інформація стає все більш і більш доступною. В даний час навіть технічно неосвічена людина, відвідавши один із тисяч хакерських сайтів, може спробувати отримати доступ до Вашого комп'ютера.

Часто послугами хакерів користуються фірми, що займаються спамерськой діяльністю - незаконною масовою розсилкою реклами за електронними адресами. Ваш «зламаний» хакером комп'ютер перетворюється на сервер, що розсилає спам. Інтернет - провайдери блокують доступ в мережу абонентам, з чиїх комп'ютерів надходить шкідливий трафік.

Для захисту комп'ютера встановіть собі програму Firewall (він же брандмауер) стороннього виробника, а не той, що входить у постачання ОС Windows.

 

Будь ласка, в інтернеті завжди будьте уважні!

 

Корисні звички при користуванні Інтернетом:

 1. Встановіть на комп'ютер комплексну систему захисту від вірусів і мережевих атак - Kaspersky Internet Security, Dr.web Security Space з регулярним оновленням антивірусних баз. Ми ж радимо використовувати збірку ESET NOD32 або ж ESET Smart Security налаштовану спеціально для користувачів провайдера NashNET! завантажити
 2. Оновити операційну систему, встановивши всі основні оновлення безпеки. Саме вони закривають «дірки» в системі, які використовують шахраї.
 3. Встановіть останню версію браузера. Не рекомендується використовувати Internet Explorer, так як більшість вірусів пишеться саме під нього, а він є самим вразливим.
 4. Використовуйте програму-розширення UBlock, Ad-Block Plus у вашому браузері для зменшення кількості реклами і зменьшення переходів на сторонні (небезпечні) сайти.
 5. Зареєструйте собі дві email-адреси - приватну, для листування (не використовуйте її на загальнодоступних ресурсах), і публічну - для соц.мереж, форумів, чатів і так далі.
 6. Будьте вкрай уважні до незнайомих та рекламних посилань в Інтернеті. Текст рекламного повідомлення далеко не завжди відповідає змісту самого сайту.
 7. Не відкривайте лист, надісланий електронною поштою від невідомого відправника.
 8. Використовуйте складні паролі при реєстрації на різних сайтах і форумах.
 9. Відправляючи кому-небудь свої персональні дані або конфіденційну інформацію, переконайтеся в тому, що адресат - дійсно той, за кого себе видає.
 10. Обмежуйте коло осіб, допущених до роботи на вашому комп'ютері. Поясніть дітям про небезпеки, які можуть чекати їх в Інтернеті.
 11. Періодично робіть резервні копії важливих даних на зовнішні носії інформації. Витрати на копіювання файлів, бази даних, документації, значно менші витрат на відновлення цих файлів при збої комп'ютера чи вірусному інфікуванні.
 12. Користуйтеся тільки джерелами програм та інших файлів, які добре зарекомендували себе.
 13. Не довіряйте, та не переходьте по посиланням на зразок - «Ви 10-ти мільйонний відвідувач» або «Допоможіть мені - у мене серйозні проблеми». Вони зазвичай носять рекламний або вірусний характер.

 
Для покращення захисту своїх користувачів, Інтернет провайдер NashNET створив сайт з найбільш популярними антивірусними программами - Антівіруси
Програми постійно оновлюються на нашому сервері, а сам сайт доступний в локальній мережі NashNET і навіть не потребує підключеного (оплаченого) інтернету!


 

Корисні посилання

Антивіруси:

Eset NOD
Dr.Web
Антивірус Касперського

Блокувальники реклами у браузерах:

Adblock Plus
uBlock

Фаєрволи:

Agnitum Outpost Firewall
Comodo Personal Firewall
ZoneAlarm

Новини Всі