Словник термінів, що використовуються в мережі

Техпідтримка

Послуги абонентам

Питання обслуговування

Способи оплати

Терміни

Що таке команда ping? 
Команда ping (вимовляється "пінг") призначена для перевірки з'єднання між вашим комп'ютером та вказаним вузлом.

Що таке DNS-сервер?
DNS-сервер (вимовляється "ді-ен-ес-сервер") - спеціальний сервер, який містить у собі інформацію про відповідність IP-адрес доменним іменам (наприклад NashNET.ua - доменне ім'я, 192.168.1.4 - IP-адреса). Система імен доменів (DNS), використовується у мережі Інтернет, вона встановлює відповідність між іменами вузлів та їх IP-адресами.

Що таке шлюз (сервер)?
Це комп'ютер у нашій мережі, через який Ви потрапляєте в інші підмережі та отримуєте доступ до наших сервісів. Запит від вашого комп'ютера передається через мережу NashNET на шлюз (сервер), він перевіряє ваші данні (ip-адресу, MAC-адресу) і після цього Ви отримуєте доступ до сервісів і інших підмереж.

Що таке мережева карта?
Мережева карта - це пристрій (комп'ютерна плата), який встановлюється всередину вашого системного блоку і служить для підключення кабелю локальної мережі із виходом у Інтернет до Вашого комп'ютера.

Що таке МАС-адреса?
Це ідентифікаційний номер Вашої мережевої карти, кожна карта має свою унікальну МАС-адресу (вимовляється "мак-адреса").

Що таке ip-адреса?
IP-адреса (вимовляється "айпі-адреса, айпі") - це ідентифікаційний номер Вашого комп'ютера у локальній мережі. Коли Ви телефонуєте у технічну підтримку, то перше, що вас запитують - це ваша ip-адреса. На даний момент IP-адреса визначається чотирма числами (від 0 до 255), що розділяються крапками, наприклад, 192.168.0.1 Якщо Ви не знаєте свою ip-адресу, то можете подивитись її у властивостях TCP/IP Вашої мережевої карти, або на договорі.

Що таке "логін" і що означає "залогінитися"?
Логін (на англійській login) - це Ваш унікальний ідентифікатор, "ім'я", який дає можливість захистити Ваш інтернет-рахунок від несанкціонованого використання іншою особою. Під час реєстрації у мережі NashNET Ви вказуєте (придумуєте) свій логін та пароль, відомий тільки тому, кому Ви дозволяєте користуватися інтернетом.

Що таке мегабайт?
Мегабайт - це одиниця вимірювання кількості інформації. Будь-яка інформація, чи то музикальний файл чи то web-сторінка, під час закачування використовує деяку кількість мегабайтів (або частину мегабайту) і, відповідно, враховується у вашому трафіку.

Що таке трафік?
Трафік - це об'єм інформації, яка поступає на Ваш комп'ютер з мережі і відправлений з комп'ютера в мережу. Одиницею вимірювання трафіку є мегабайт. 
Трафік поділяється на вхідний та вихідний. Вхідний трафік - це та інформація, яка поступає на Ваш комп'ютер із мережі (web-сторінки, чат, музика і так далі).
Вихідний трафік - це та інформація, яка поступає з Вашого комп'ютера у мережу - запит (адреса web-сторінки, відправлений лист і так далі). 
Також трафік поділяється на зовнішній і внутрішній. Зовнішній трафік - це інформація, яку Ви отримуєте або передаєте на ваш комп'ютер із мережі Інтернет. Цей трафік є платним. Внутрішній трафік - це інформація, яку Ви отримуєте або передаєте всередині локальної мережі NashNET. Внутрішній трафік не оплачується.

Що таке «реальна IP-адреса» та для чого вона потрібна?
При звичайному підключенні до мережі Інтернет використовується одна IP-адреса, шлюзу мережі, для багатьох користувачів одночасно. При такому способі підключення до мережі Інтернет неможливий доступ конкретно до Вашого комп’ютера ззовні. Наприклад, на ftp-сервер, що запущений на Вашому комп’ютері неможливо буде зайти із мережі Інтернет. Якщо ж Ви отримаєте реальну IP-адресу, Ваш комп’ютер стане повноправним членом глобальної мережі і будь-який інший користувач із мережі Інтернет може звертатися до ваших ресурсів: ftp,web-серверів і т.п.

Що таке Інтернет? 
Інтернет – це глобальна мережа, що працює за "єдиними правилами" і об’єднує мільйони комп’ютерів і тисячі комп’ютерних мереж по всьому світу.


Новини Всі